Friday, 25 November 2011

Watereri pine - pulling down thick branch

Few days ago, one client brought this watereri pine to bring it one step further - first we made the styling of the crown together (one month ago) and we discussed the possibility of bending down one of the main branches. On the second visit we actually worked on this issue and we pull the branch down using crack-open with the chisel on its base.

Před pár dny k nám zákazník přinesl tuto watererku, abychom na ní trochu zapracovali. Při první podzimní návštěvě, která proběhla asi před měsícem, proběhlo společné roztvarování koruny, zároveň jsme diskutovali o možnosti vylomení a stažení jedné z hlavních větví stromu. Při druhé návštěvě jsme se mimojiné rozhodli s tímto krokem neotálet a za pomocí pilky, dláta a klínku jsme opatrně větev vylomili.
The crack-open branch as seen from the rear.

Vylomená větev při pohledu ze zadní strany.


This will be the future front, some branch adjustments & foliage filling & shari work is required in the next years.
Tato strana je do budoucna zamýšlena jako pohledovka, bude proto potřeba lehce upravit pozici některých větví a dopěstovat obrost především v horních partiích.

A small shisigashira maple which we had repotted this spring was inspected and trimmed, it is coming along nicely. The pot is by Pavel Weingärtner (CZ), unfortunately nice pattern on the surface can not be observed :-(.

Malé palmatum shishigashira, které jsme na jaře společně přesazovali do misky od Pavla Weingärtnera (na fotce bohužel nevynikne pěkná povrchová struktura keramiky), bylo zkontrolováno a prostříháno. Do budoucna se jedná o příjemný strom v téměř shohinové velikosti.

No comments:

Post a Comment